رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی تهران به برگزاری جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تهران اشاره و اظهار کرد: موضوع ساماندهی شهرک‌های صنعتی و صنوف غیرمجاز در این جلسه مطرح شد و تصمیم‌هایی در اجرای برنامه ششم توسعه در نهادهای میراث فرهنگی و صنعت و معدن گرفته شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان تهران، "شاهپور قنبری" گفت: در این جلسه ساماندهی ۱۱ شهرک صنعتی غیرمجاز فعال در استان تهران مورد بررسی قرار گرفت که در سال ۹۵ با مصوبه هیات‌وزیران برای ساماندهی آنها پیگیری‌هایی شده بود. همچنین در مرحله نخست ساماندهی ۸ شهرک صنعتی غیرمجاز مصوب شد تا با وضعیت موجود هماهنگ شوند و سایر اقدام‌هایی در جهت توسعه همین واحدهای موجود باشد.
رئيس هيات مديره و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران تصریح کرد: در بخش واحدهای صنفی نیز درحال‌حاضر ۱۱۰ هزار واحد صنفی غیرمجاز در استان تهران فعال هستند و قرار است تا پایان برنامه ششم توسعه ساماندهی و موارد غیرمجاز نیز پروانه‌دار شوند.
قنبری گفت: مقرر شده است واحدهای آلاینده در تهران به نقاطی که جانمایی شده‌اند، منتقل شوند که از جمله این نقاط شهرک صنعتی شمس‌آباد است که بخشی از آن برای فعالیت واحدهای سنگ تزئینی و بخشی برای نمایشگاه سنگ استان جانمایی شده است. برای واحدهای فعال در صنعت پوشاک نیز شهرک صنعتی قرچک با ۳۵۰ هکتار مساحت پیش‌بینی شده و در این راستا، تفاهمنامه‌ای با اصناف و صنعت، معدن و تجارت منعقد شده است.بنابراین ساماندهی واحدهای صنفی تولیدی در شهرک‌های صنعتی زودتر از پایان برنامه ششم توسعه غیرممکن است.

آئین نامه، بخشنامه و اطلاعیه ها

وزارت صنعت و معدن

بانک و بیمه

سازمان غذا و دارو

پمرک جمهوری اسلامی

سازمان مالیات

شرکت شهرکهای صنعتی

سازمان استاندارد